Kąpiele leśne – shinrin-yoku

Kąpiele leśne plus agroturystyka w Borach Tucholskich, czyli wyczekiwany moment odpoczynku od zgiełku. Bory Tucholskie to doskonałe miejsce na kąpiele leśne – zwane również shinrin-yoku, czyli aktywność, która przybyła do nas prosto z dalekiej Japonii. W Polsce najbardziej znaną propagatorką tej prozdrowotnej metody kontaktu z naturą jest Katarzyna Simonienko – psychoterapeutka i certyfikowana przewodniczka po Białowieskim Parku Narodowym.

Na czym polegają kąpiele leśne?

Choć to nie do końca oczywiste, kąpieli leśnych zażywa się w ubraniach i nie mamy w ich przypadku żadnej styczności z wodą. Shinrin-yoku możemy nazwać zanurzeniem się w lesie, tu i teraz, w swoich emocjach i w swoich myślach. Chodzi o chłonięcie lasu i doświadczanie go każdym zmysłem, co ma dobry wpływ na nasze samopoczucie, pozwala uwolnić się od pędu codzienności, a nawet zadbać o odporność organizmu.

Jeżeli pragniesz spróbować leśnych kąpieli i zanurzyć się w świat natury, delektować się jej pięknem i czerpać z niej siły, to ciężko o lepsze miejsce niż lasy położone w pobliżu mojej agroturystyki. Wynajmij domek w Borach Tucholskich w tuŻur i odzyskaj wewnętrzną równowagę, zażywając shinrin-yoku. Warto dodać, że Bory Tucholskie są również pełne ciekawych tras rowerowych, a na znajdującej się w pobliżu Wdzie oraz Zalewie Żurskim organizowane są spływy kajakowe. Sprawdź też moją specjalną ofertę w ramach agroturystyki dla dzieci. W ośrodku tuŻur i okolicach każdy znajdzie coś dla siebie!