Grzybobranie w Borach Tucholskich

Grzybobranie w Borach Tucholskich? W agroturystyce tuŻur czekam na Ciebie – tu smacznie zjesz, zregenerujesz się, a rano ruszysz po leśne skarby. W Borach Tucholskich czekają lasy pełne grzybów – podgrzybki, borowiki i inne leśne grzyby.

Charakterystyczny zapach leśnego poszycia, słońce delikatnie przebijające się przez liście, pleciony, duży kosz i Ty – łowca najcenniejszych darów lasu. Czy brzmi to dla Ciebie, jak początek naprawdę udanego dnia? Jesteś doświadczonym grzybiarzem? Czy może do tej pory nie zbierałeś grzybów? Uwielbiasz chodzenie po lesie, a jak do tego uda Ci się coś znaleźć, to tym lepiej?

Witaj w raju dla grzybiarzy!

Okolice Tlenia tak samo zdaniem przyjezdnych, jak i miejscowych to jedno z najlepszych miejsc do zbierania grzybów. Lasy w Borach Tucholskich są pełne rozmaitych gatunków grzybów – zarówno tych bardziej, jak i mniej popularnych. Dlatego łap kosz, pytaj o najlepsze zakątki i bogatych zbiorów!

Na sam koniec mam dla Ciebie jeszcze małą podpowiedź. Planując grzybobranie warto się ubrać “szczelnie”. Bluzka z długim rękawem, długie spodnie, długie skarpetki pomogą zabezpieczyć się przed kleszczami, komarami, dzięki czemu grzybobranie w Borach Tucholskich stanie się i bezpieczniejsze, i bardziej przyjemne. Bo przecież o to właśnie chodzi!